כניסתן של שתי קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות – איך השוק נראה עכשיו וכיצד ייראה בעתיד

pension funds defualt

משרד האוצר ורשות שוק ההון פרסמו לאחרונה את תוצאותיו של ההליך השני לבחירת קרנות הפנסיה לברירת מחדל. זאת לאחר שבג"צ דחה את עתירתן של חברות הביטוח כנגד מהלך "הדגל" של משרד האוצר בהשקת קרנות הפנסיה המיוחדות.

המשך קריאה: כניסתן של שתי קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות – איך השוק נראה עכשיו וכיצד ייראה בעתיד

חסכון לכל ילד

חיסכון לכל ילד

סביר להניח ששמעתם על כך שהממשלה משיקה תוכנית חיסכון כלכלית חדשה לילדים שלכם. החל מינואר הקרוב, באמצעות הביטוח הלאומי, מדינת ישראל תפקיד מדי חודש 50 שקלים עבור כל ילד עד גיל 21, בתוכנית חיסכון בנקאית או בקופת גמל (כלומר בשוק ההון). החיסכון יחל באופן רטרואקטיבי ולמעשה ישולם ממאי 2015 במספר פעימות לאורך 3 שנים.

המשך קריאה: חסכון לכל ילד

מס על דירה שלישית – בעד ונגד

מס על דירה שלישית הילה אלקלעי ייעוץ פיננסי

האם מס על דירה שלישית בישראל עומד להיטיב עם האזרחים או דווקא לעשות את ההיפך? קראו על היתרונות והחסרונות של מס על דירה שלישית רגע לפני שהצעת החוק מונחת על שולחן מליאת הכנסת

המשך קריאה: מס על דירה שלישית – בעד ונגד

תכנון פיננסי הוליסטי

holistic financial planning

תכנון פיננסי הוליסטי הוא תכנון פיננסי שמבקש לייצר שלם הגדול מסך חלקיו. המונח "הוליזם" מייצג תפיסה בת כ-100 שנים שעיקרה הוא שמערכות מורכבות מחלקים שמשלימים זה את זה. זוהי תפיסה שמאפיינת מגוון מערכות כמו רפואה הוליסטית, תזונה הוליסטית, חינוך הוליסטי וכמובן ניהול פיננסי. היסודות של התכנון הפיננסי ההוליסטי נטועים בגישה שרואה בכל אחד מהמרכיבים של התא הפיננסי ככזה שעומד בפני עצמו אך מנהל דיאלוג עם המרכיבים האחרים.

המשך קריאה: תכנון פיננסי הוליסטי

תיקון 190 – האם יש כאן הזדמנות לרבים שאינה מנוצלת?

תכנון פנסיוני תיקון 190 הילה אלקלעי ייעוץ פיננסי

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא תיקון שהתקבל בשנת 2012 מתוך מטרה להשיק רפורמה בהטבות המס עבור מקבלי קצבאות זקנה. התיקון בחלקו הביא לשינוי משמעותי לגבי המושג "קצבה מוכרת". כלומר, פנסיה אשר משולמת לקצבה מקופת גמל ומקורה בכספים שלא נתקבלו בגינם הטבות מס ו/או שכבר שולם עליהם מס או שהם היו פטורים ממס במקור.

המשך קריאה: תיקון 190 – האם יש כאן הזדמנות לרבים שאינה מנוצלת?
עמוד 1 מתוך 3