האם המשכנתאות עדיין אטרקטיביות למרות העלאת הריבית?

mortgage in israel

אחת ההחלטות הראשונות שקיבל הנגיד החדש של בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, המכהן גם כיו"ר הועדה המוניטרית, הייתה לשמור על שיעורה של הריבית במשק העומדת כיום על 0.25%. זאת לאחר ששיעורה של הריבית הועלה מ-0.1% ל-0.25% בסוף שנת 2018, על ידי ממלאת מקום הנגיד, נדין בודו טרכטנברג.

המשך קריאה: האם המשכנתאות עדיין אטרקטיביות למרות העלאת הריבית?

האם הריבית על המשכנתאות תורמת לחלק ניכר מהעלייה במחירי הדיור?

mortgage prices

כולם מדברים על מחירי הדיור, אף אחד לא מדבר על הריבית. האם הפתרון להורדת יוקר המחייה בדיור בישראל טמון בריבית על המשכנתאות?

המשך קריאה: האם הריבית על המשכנתאות תורמת לחלק ניכר מהעלייה במחירי הדיור?

כמה עולה מחזור משכנתא?

mortage-recycling-cost

על פי נתוני בנק ישראל, כ-20,000 בעלי נכסים מבצעים מדי שנה מחזור משכנתא. בשנת 2014, לדוגמה, הסכום הכולל של המשכנתאות אשר מוחזרו עמד על כ-10 מיליארד שקלים. ואכן, הדברים ברורים. אם גם אתם מרגישים שאתם מתקשים לעמוד בתשלומים החודשיים של המשכנתא – אתם לא לבד.

המשך קריאה: כמה עולה מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא

mortage-recycle1

"לקבל משכנתאות בריבית נוחה יותר, בהליך קצר ובעמלה מינימאלית" (דוד זקן, המפקח על הבנקים)

"מחזור משכנתאות היא פעולה נוספת אשר נועדה להקל על ציבור הרוכשים ובעלי הדירות... זהו צעד נוסף במאבק שלנו ביוקר המחיה ויוקר הדיור" (שלמה בן אליהו, מנכ"ל משרד הבינוי).

המשך קריאה: מחזור משכנתא

איך לוקחים משכנתא לרכישת דירה עם תכנון פיננסי נבון?

financial-planning-for-mortgage

קניית דירה/בית היא אחד האירועים הפיננסיים היותר משמעותיים בחייו של אדם. עבור מי שרוצה להחליף את מקום מגוריו התהליך היום הוא מורכב יותר מבעבר מבחינה פיננסית. בעקבות עליית המחירים בנדל"ן בשנים האחרונות והקשחת התנאים לקבלת משכנתא, הציבור נדרש לבצע תכנון פיננסי והיערכות מחדש, מה שמשפיע ישירות על המצב הכלכלי שלכם בהווה ובעתיד ועל ניהול התקציב המשפחתי שלכם. כדי לעשות זאת בצורה נכונה וקלה יותר, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ פיננסי.

המשך קריאה: איך לוקחים משכנתא לרכישת דירה עם תכנון פיננסי נבון?

משכנתא הפוכה

reverse mortage

החוקרים מקוטו נאקג'ימה ואירינה טליוקובה, מאוניברסיטת קליפורניה בסאן דיאגו, פרסמו בשנת 2013 מחקר מקיף אודות המשכנתאות ההפוכות בארה"ב. על פי מחקרם של השניים, בשנת 2011, 1.4% מהקשישים בארה"ב נעזרו בכלי המשכנתא ההפוכה כפתרון מימוני לגיל הזהב. מהו אפוא סוד קסמה של המשכנתא ההפוכה ומדוע היא כה פופולארית? על כך ועוד ברשימה הבאה.

המשך קריאה: משכנתא הפוכה

מדריך ללקיחת משכנתא

בשעה טובה ומוצלחת מצאתם את הדירה/הבית שתמיד רציתם ועכשיו הגיע הזמן לקחת משכנתא. זו ללא ספק העסקה המשמעותית ביותר שרובינו עושים במהלך החיים, אך אין מה לחשוש מהתהליך. כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לפעול בצורה מסודרת ומתוכננת כלכלית ולהבין את משמעות הבחירות שלנו. תכנון פיננסי הוא שלב הכרחי בתהליך. מדריך זה יעזור לכם להבין טוב יותר את תמונת המצב ויהווה בסיס ממנו תוכלו להתקדם.

המשך קריאה: מדריך ללקיחת משכנתא